Аналіз надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб до бюджету Мукачівської міської ТГ за січень – березень 2022 року
Фінансове управління, опубліковано 07 квітня 2022 року о 12:11

Податок та збір на доходи фізичних осіб залишається базовим джерелом наповнення дохідної частини бюджету Мукачівської міської територіальної громади. Питома вага його в сумі власних доходів загального фонду міського бюджету у звітному періоді складає 71,8 відсотка.

Так, за січень – березень 2022 року фактичні надходження податку та збору на доходи фізичних осіб становлять в сумі 156,9 млн. грн., зокрема:

• податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – 123,5 млн. грн.;
  • податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами – 30,0 млн. грн.;
  • податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата – 1,3 млн. грн.;
  • податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування – 2,1 млн. грн.

Зауважимо, що на 2022 рік збільшено норматив зарахування ПДФО до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад на 4% (з 60 % на 64 %) за рахунок відповідного зменшення нормативу зарахування ПДФО до державного бюджету на підставі Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", прийнятого Верховною Радою України 02 грудня 2021 року.