Чехи в Мукачеві ділились досвідом реалізації проєкту «Безпечні міста»
Міська рада, опубліковано 11 листопада 2021 року о 12:51

До Мукачева з робочим візит прибули правоохоронці Чехії, на чолі з полковником Лудеком Фіалою директором Кримінальної поліції та слідчої служби Чеської Республіки

Чеські поліцейські приїхали до Мукачева аби поділитися своїм досвідом, розповісти про заходи безпеки і комунікації між муніципальною владою, поліційними органами та громадянським суспільством, а також презентувати свої найвдаліші проєкти, серед яких «Безпечні міста: обрані програми та проєкти в Чехії». Проєкт реалізований в Чеській республіці, підтриманий Міністерством внутрішніх справ Чеської Республіки та організовується спільно з партнерськими організаціями «Team4Ukraine» ЧР та ГО «Громадський конвент» Україна. Як повідомив Лудек Фіала щороку, на превентивні проєкти держава виділяє необхідне фінансування, до прикладу для реалізації 150 проєктів  було спрямовано 2 мільйони євро. Усі превенції централізовані й підпорядковуються поліцейській  президії. «Безпека фундаментальна проблема кожного міста», - зазначив під час зустрічі Андрій Балога - Мукачівський міський голова, він розповів що 6 років тому в Мукачеві створена муніципальна інспекція, а торік офіційно стартував проєкт  «Поліцейський офіцер громади». За гроші міського бюджету для офіцерів придбали два автомобілі, також поліцейських забезпечили приміщенням. Наразі на території Мукачева та приєднаних сіл працює п’ятеро поліцейських офіцерів громади,  загалом для обслуговування жителів усієї громади необхідно 16 поліцейських офіцерів, двох мають прийняти на службу до кінця року. Також влада міста планує закупити для них ще 4 транспортні засоби. Окрім того, 1 млн. грн. з місцевого бюджету було виділено на програму «Безпечна Мукачівська громада». Як повідомив міський голова, вони й надалі підтримуватимуть аналогічні програми, спрямовані на впровадження заходів безпеки. Наприкінці зустрічі обидві сторони засвідчили готовність до подальшої  співпраці.