Гаряча лінія міста
(03131) 3-44-00
Меню
Депутати звернулися щодо бюджетної децентралізації: місто може втратити 25 млн через «новації»
Міська рада, опубліковано 24 вересня 2020 року о 10:42

«Реформа місцевого самоврядування та бюджетна децентралізація покликані надати територіальним громадам належні фінансові ресурси на реалізацію видаткових повноважень у різних сферах управління та господарювання. В контексті реалізації політики бюджетної децентралізації серед місцевих податків земельний податок є одним із суттєвим джерел формування бюджетів місцевого самоврядування. 

Так, за результатами 2019 року його частка в наповненні загального фонду бюджету Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади склала 6,1 відсотків, очікувана величина у 2020 році складає 5,6 відсотків. Завдяки надходженням земельного податку вдалось збільшити видатки територіальної громади на оновлення комунальної інфраструктури та здійснити важливі роботи по будівництву та ремонту доріг, благоустрою, громадському транспорту, ремонту будівель, заходах з енергоефективності, освітленню вулиць. 

Проте вже у 2018 році для підприємств залізничного транспорту держава встановила податкову преференцію із сплати місцевого податку – плати за землю. Втрати місцевих бюджетів не були відшкодовані державою. 23 листопада 2018 року було скасовано вказані пільги. Однак, на разі викликає занепокоєння зареєстрований у Верховній Раді України проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» № 3679 від 18.06.2020, яким пропонується знову надати податкові пільги щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту. 

Надання запропонованих у законопроєкті № 3679 податкових пільг щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту, призведе до зменшення надходжень до бюджету, що негативно позначиться на фінансовій спроможності Мукачівської міської ради, адже законопроєктом № 3679 не передбачено відповідних компенсаторів втрат доходів місцевих бюджетів. 

Мукачівська міська рада вважає, що така законодавча ініціатива суперечить принципам децентралізації, що є одним із пріоритетів Стратегії управління державними фінансами, затвердженої Урядом. Зокрема, у 2017–2020 роках одним із головних напрямків її реалізації є зміцнення податкової бази органів місцевого самоврядування та очікуване підвищення рівня фінансової спроможності місцевих бюджетів. 

Водночас, у разі набрання чинності законопроєкту № 3679, розрахункова величина втрат бюджету Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади складе 24,6 млн. грн. щорічно, що призведе до розбалансування місцевого бюджету і негативно вплине на своєчасність здійснення запланованих видатків щодо реалізації заходів та програм, які є життєво важливими для територіальної громади. Прийняття законопроекту № 3679 позбавить фінансової можливості покращувати і розвивати інфраструктуру громади. Окрім цього демотивує органи місцевого самоврядування у здійсненні подальших кроків з децентралізації та бюджетної реформи. 

Враховуючи зазначене вище, просимо не підтримувати законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення доходів, що зараховується до бюджетів органів місцевого самоврядування, як такі, що не відповідають цілям децентралізації влади, зокрема проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» № 3679 від 18.06.2020», - йдеться у зверненні.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux