Дитяча злочинність за п'ять місяців
Служба у справах дітей, опубліковано 17 червня 2021 року о 15:13

Відповідно до інформації Мукачівського районного управління поліції, упродовж п'яти місяців поточного року на території  Мукачівської міської територіальної громади неповнолітні стали причетними до вчинення 23 кримінальних правопорушень. Торік, за аналогічний період, дітьми було скоєно 10 злочинів. Рівень дитячої злочинності зріс за рахунок правопорушника, який є мешканцем Кольчинської територіальної громади та вчинив десять злочинів.

Загалом у кримінально караних діяннях взяли участь 8 підлітків. Найпоширенішими серед скоєних злочинів і надалі залишаються майнові посягання, зокрема, правопорушниками вчинено 21 крадіжку, 1 грабіж, 1 порушення правил безпеки або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами. Один підліток скоїв 10 крадіжок, інший - 8.

За фактами вчинених злочинів відкрито кримінальні справи, які перебувають в суді. За наслідками їх розгляду 1 неповнолітньому призначено покарання у вигляді штрафу, 1 умовно засуджений, а інший неповнолітній, який перебував на випробувальному терміні та вчинив повторний злочин - засуджений до 4 років позбавлення волі, інші справи ще розглядаються.

Службою у справах дітей Мукачівської міської ради у всіх випадках з'ясовані причини та обставини, які зумовили дітей до вчинення протиправних дій, спільно з інспекторами ювенальної превенції вивчено умови проживання та проведено з неповнолітніми профілактично-роз'яснювальні бесіди щодо недопущення надалі вчинення повторних злочинів. Батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання ними  своїх обов'язків.

Основною причиною скоєння дітьми правопорушень є схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків.