До уваги аграріїв, які застосовують засоби захисту рослин!
Відділ економіки, опубліковано 06 травня 2022 року о 10:34

Відповідно до Інструкції  з профілактики та встановлення факту  отруєння бджіл засобами захисту росли (затвердженої Наказом Мінекономрозвитку від 19.02.2021 № 338) фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане застосування засобів захисту рослин шляхом надання повідомлення про застосування засобів захисту рослин  за три доби до запланованого їх застосування.

Завчасне повідомлення подається фізичною особою та суб’єктами господарювання до органів місцевого самоврядування, на адміністративній території яких (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметра території застосування засобів захисту рослин) планується застосування засобів захисту рослин.

У разі якщо територія, на якій планується застосовування засобів захисту рослин, знаходиться на адміністративній території двох чи більше органів місцевого самоврядування (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметра території застосування засобів захисту рослин), завчасне повідомлення подається до всіх таких органів місцевого самоврядування.

Завчасне повідомлення повинно містити таку інформацію:

• дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин;
  • територія майбутнього застосування засобів захисту рослин (площа (га), кадастровий номер (за наявності), місце знаходження ділянки тощо);
  • назва препарату, діючі речовини та клас небезпеки запланованих до застосування засобів захисту рослин;
  • спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин;
  • терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин;
  • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) для фізичних осіб або повне найменування для суб’єктів господарювання;
  • дані для зв’язку з фізичними особами та суб’єктами господарювання (номер телефону та адреса електронної пошти);
  • відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин.

Просимо аграріїв, які здійснюють діяльність на території Мукачівської міської ТГ та планують застосовувати засоби захисту рослин, завчасно за 3 доби до початку застосування препарату для обробки насаджень подавати повідомлення із зазначенням відповідної інформації до відділу економіки Мукачівської міської ради  на електронну адресу viddil.ekonomiky@mukachevo-rada.gov.ua, тел. 0971947007 для подальшого інформування пасічників громади з метою уникнення випадків отруєння бджіл засобами захисту росли.