До уваги осіб з інвалідністю
Управління соціального захисту населення, опубліковано 11 лютого 2022 року о 11:23

Публікуємо інформацію Міністерства соціальної політики..

Міністерством соціальної політики розроблений проєкт постанови Кабінету Міністрів України, спрямований на розвиток самозайнятості людей з інвалідністю, що надасть змогу забезпечити стабільне джерело доходу та гідний рівень життя шляхом допомоги у запровадженні власної справи.

Враховуючи успішний досвід пілотного проєкту "Рука допомоги", який реалізовувався у трьох областях - Львівський, Харківській та Полтавській, апробований механізм стимулювання підприємницької діяльності планується розповсюдити і на людей з інвалідністю.

Їм буде запропонована безвідсоткова поворотна фінансова допомога для заснування власної справи у розмірі до 100 тисяч гривень строком на три роки. При цьому повернення допомоги враховуватиме сплачені протягом трирічного періоду податків та соціального внеску.

Крім того, така фінансова допомога може не повертатися, якщо учасник проєкту, запровадивши власну справу, протягом року працевлаштує двох непрацюючих людей з інвалідністю.

У якості експерименту цей проєкт планується запровадити з 1 квітня 2022 року по 1 квітня 2024 року у Київській, Луганській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій областях.

Фінансова допомога надається на придбання обладнання для підприємницької діяльності, у тому числі для створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю.

"Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань. Даний проєкт -реалізація на практиці ідеї модернізації соціальної підтримки в Україні, в основі якої - не лише опіка, але й створення можливостей для самостійного виходу з бідності", - зазначила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.