До відділення реанімації новонароджених госпіталізуються найменші пацієнти народжені у пологовому відділенні лікарні та у пологових будинках усієї Закарпатської області
Міська рада, опубліковано 09 червня 2022 року о 13:04

Відділення забезпечене сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням  для виходжування новонароджених з масою тіла при народженні від 500 грамів. Впроваджені сучасні методики діагностики та інтенсивної терапії – цілодобова енцефалографія, високочастотна вентиляція легень та всі види неінвазивної дихальної підтримки,  введення сурфактантів,  лікувальна гіпотермія при гіпоксії мозку тощо.

У відділенні працює висококваліфікована команда лікарів-неонатологів та лікарів-анестезіологів дитячих, які надають спеціалізовану невідкладну та інтенсивну допомогу новонародженим дітям відповідно до наказів та протоколів МОЗ України.

Основними показами для направлення у відділення реанімації новонароджених  є:

• передчасно народжена дитина у строк гестації менше 34 тижнів та/або маса тіла при народженні менше 1500,0 грамів, стан якої нестабільний або погіршується;
  • дихальні розлади середнього (важкість зростає в динаміці спостереження, незважаючи на адекватну терапію) або важкого ступеня;
  • стійкий центральний ціаноз, гіпоксемія (SpO2<90 %), незважаючи на стандартну терапію;
  • потреба тривалої (> 24 годин) штучної вентиляції легень (далі – ШВЛ);
  • важка асфіксія (гіпоксично-ішемічна енцефалопатія) з поліорганним ураженням;
  • судоми, резистентні до стандартної терапії;
  • важкі неонатальні інфекції, захворювання (ураження) печінки (пряма гіпербілірубінемія);
  • важкі гематологічні захворювання, включаючи геморагічний синдром, небезпечну жовтяницю або потребу замінного переливання крові;
  • метаболічні порушення, зокрема гіпоглікемія, резистентні до стандартної терапії;
  • відсутність позитивної динаміки або погіршення стану новонародженого, незважаючи на лікування;
  • стани, що потребують виконання спеціальних діагностичних процедур;
  • вроджені вади розвитку.

Лікар-анестезіолог дитячий забезпечує кваліфіковане проведення анестезії, інтенсивної терапії та реанімації хворих дітей; здійснює невідкладні заходи з інтенсивної терапії дітей, що знаходяться в критичному стані; визначає необхідність проведення лабораторних, рентгенологічних та функціональних методів обстеження; здійснює нагляд за побічними реакціями/діями лікарських засобів; працює в тісному контакті з лікарями інших спеціальностей тощо.

На фото: Дьорді Катерина Володимирівна лікар-анестезіолог дитячий

м. Мукачево, вул. Грушевського, 29 (Діагностичний центр лікарні)

вул. Пирогова, 8-13 (стаціонарні відділення)

callcentr: