До відома керівників ОСББ
Управління міського господарства, опубліковано 11 лютого 2022 року о 10:44

Доводимо до Вашого відому та до відома співвласників багатоквартирних будинків Мукачівської територіальної громади інформацію про наступне.

На сьогоднішній час актуальним є питання повірки квартирних лічильників води, а саме хто повинен платити за дану послугу, чиїм коштом здійснюється періодична повірка квартирних засобів обліку води й т.і. За визначенням, наведеним у частині 1 пункту 6 статті 1 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі – Закон про комерційний облік), вузол розподільного обліку – вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Таким чином, прилади обліку (лічильник) води, що забезпечують індивідуальний облік споживання води в квартирі багатоквартирного будинку, в розумінні Закону про комерційний облік виконують функції вузлів розподільного обліку.

Відповідно до частини 4 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність (далі – Закон про метрологію) періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, які забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води, здійснюються коштом власників таких вузлів обліку (лічильників).

З 29 листопада 2017 року для мешканців багатоквартирних будинків, а з 17 грудня 2017 року для мешканців приватних будинків обслуговування, повірка засобів обліку холодної води стали платними, тобто, абоненти мають сплачувати за повірку лічильників за договірними цінами підприємствам, які надають такі послуги.

Відділ розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків управління міського господарства Мукачівської міської ради.