Олександр Андялошій претендент на Мукачівську міську премію ім. О. Духновича
Міська рада, опубліковано 16 січня 2021 року о 10:45

В Номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»:

Олександр Андялошій, художник-графік, заслужений архітектор України, член Закарпатської організації Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі. Графічні роботи із серії «Pro urbe» (2017-2020 роки).

Олександр Іванович Андялошій народився 23 квітня 1951 року в с. Вилок Виноградівського району. Закінчив факультет архітектури Львівського сільсько-господарського інституту. З 1974 року працює в державних органах архітектури. З 1980 року — головний архітектор Мукачева. Розробив План забудови мікрорайону Росвигово, проєкт збереження історичного ядра міста, реконструкції замку Паланок, Ратуші тощо. Автор перспективного генерального плану Мукачева, а також багатьох об'ємних робіт міської архітектури. Особисто здійснював і контролював відновлення історичного центру міста в 90 роках минулого століття.

У 2007 році Олександру Андялошій присвоєно звання «Заслужений архітектор України».

Олександр Андялошій відомий також як художник-графік. Його роботи знаходяться в музеях Угорщини, Ватикану, Нью-Йорку, Брюсселя. Персональні виставки творів були представлені в Україні та Угорщині. Олександр Іванович є членом Закарпатської організації Національної спілки художників України, лауреат обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й. Бокшая та А. Ерделі.

На Мукачівську міську премію ім.О. Духновича номіновано творчі роботи із серії «PRO URBE», створені протягом 2017-2020 років. Засобами графіки майстер розкриває архітектурну харизму міста Мукачева. Графічні твори стають своєрідним путівником чи навіть візитівкою міста. Автор фахово застосовує арсенал графічних прийомів, а також віртуозно оперує композиційним ресурсом, завдяки чому й спостерігається високий професіоналізм художника-графіка.