Інформація для суб’єктів бізнесу Мукачівської міської територіальної громади
Відділ економіки, опубліковано 16 грудня 2021 року о 08:23

Шановні суб’єкти господарювання Мукачівської міської територіальної громади сфери торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, інформуємо вас про те, що з 10 грудня починає діяти перший етап обмежень обігу пластикової продукції, зокрема, заборона використання безкоштовних пластикових пакетів.

З 10 грудня у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів.

Так, у Законі України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» визначено, що забороняється розповсюдження таких пакетів:

• надтонких пластикових пакетів (товщина стінок менше 15 мікрометрів – 0,015 міліметра);
  • тонких пластикових пакетів (пакети із стінками завтовшки від 15 до 50 мікрометрів);
  • оксорозкладних пластикових пакетів (матеріал для виготовлення складається з поліетилену та спеціальних добавок, які пришвидшують розкладання під дією кисню та ультрафіолету).

Звертаємо увагу, що пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу.

Заборона не стосується біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинним упакуванням, наприклад, для свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипких продуктів та льоду.

Біорозкладний пластиковий пакет розкладається за участю мікроорганізмів на елементи природного походження. Він має відповідати встановленим нормам щодо утилізації способом компостування.

Надтонкі пластикові пакети мають відповідати певним параметрам:

• ширина до 22,5 сантиметра (без бокових складок);
  • глибина до 34,5 сантиметра (з урахуванням бокових складок);
  • довжина до 45 сантиметрів (з урахуванням ручок).

На пластикові пакети, що відповідають вимогам, повинно бути нанесено відповідне маркування.