Інформація для українців, що прибувають у Словаччину
Міська рада, опубліковано 10 березня 2022 року о 12:10

Перетин кордону

Поради перед поїздкою на кордон

Перш ніж їхати до пункту перетину кордону, переконайтеся в наступному:

• ваш автомобіль повністю заправлений і готовий до тривалої подорожі,
  • ваш мобільний телефон повністю заряджений і має достатній залишок коштів на рахунку або можливість здійснювати дзвінки. Не покладайтеся лише на спілкування за домогою інтернету,
  • у вас достатньо готівки в євро (EUR) або доларах ($), щоб покрити вартість проживання протягом кількох днів,
  • у вас є паспорт або інші документи, що посвідчують особу.

Якщо у вас немає іншого документа, візьміть із собою недійсні, пошкоджені документи або фотокопії документів:

• у вас є ліки, які ви приймаєте,
  • у вас міцне взуття, теплий одяг (шапка, шарф, рукавички), дощовик або парасолька.

Також не забудьте:

• зарядний пристрій для мобільного телефону та зовнішній акумулятор, якщо він у вас є,
  • елементарні гігієнічні потреби,
  • суху їжу тривалого зберігання, яку можна їсти без приготування. Особливу увагу приділіть харчуванню для маленьких дітей,
  • два літри питної води в пластиковій тарі,
  • ліхтарик,
  • складний кишеньковий ніж,
  • ковдру,
  • дрібниці сентиментального значення.

Важливе застереження: Не беріть із собою зброю, вибухові речовини та наркотики!

Пункти перетину кордону:

Для людей, які проживають в Україні та бажають приїхати до Словаччини, наразі діють 3 пункти перетину кордону:

• Убля;
  • Вишнє Нємецьке;
  • Вельке Слеменце;

Словаччина встановила так звані гарячі точки на пунктах перетину кордону і в деяких муніципалітетах для прискорення адміністративного процесу, який необхідно пройти при в’їзді в країну.

Оскільки Україна оголосила мобілізацію, на територію Словаччини не можуть в’їжджати українські чоловіки віком від 18-60 років.

Більше інформації

Для людей, які походять з неєвропейських країн (переважно студентів з Африки та Азії) діє інформаційна лінія українського уряду +380 934 185 684

Умови в'їзду до Словаччини:

В’їзд до Словаччини дозволений всім особам, які втікають від війни в Україні, а також громадянам інших країн, які знаходяться в Україні.

На даний момент в’їзд можливий також для осіб, які не мають діючого проїзного документа (біометричного паспорта). У такому випадку необхідно попросити тимчасового або політичного притулку (азилу). Якщо вони приїжджають з малолітніми дітьми, рекомендовано мати при собі принаймні свідоцтво про народження дитини.

Особам без дійсного паспорта рекомендовано мати при собі інші документи (наприклад, посвідчення особи, водійські права, посвідку на проживання в Україні, свідоцтва про народження дітей тощо).

У разі перетину кордону дитини без супроводу, компетентний орган у співпраці з поліцією координує розміщення дитини в обраному закладі.

Після перетину кордону

Після перетину кордону кожен житель України отримає гуманітарну допомогу. Словацька Республіка надає громадянам України та членам їхніх сімей тимчасовий притулок, який включає проживання, харчування, охорону здоров’я, гігієнічні потреби та доступ до ринку праці.

Урядові та громадські організації також допомагатимуть та надаватимуть гуманітарну та базову матеріальну допомогу кожному, хто захоче сховатися в Словаччині від війни.

Транспортування від пункту перетину кордону до місця тимчасового проживання узгоджується на місці. Деякі муніципалітети надають людям, які проживають в Україні, безкоштовний приміський транспорт. Також доступні послуги таксі.

Деякі словацькі оператори мобільного зв’язку безкоштовно надають SIM-картки для дзвінків та Інтернету на кордоні.

Гроші

Українську гривню (UAH) можна обміняти в Словаччині тільки в обмінних пунктах. В банках наразі такої можливості немає. Готівку (EUR) також можна зняти з банкоматів за допомогою платіжних карток.

Деякі словацькі банки допомагають людям з України отримати доступ до їхніх фінансів:

• в нових банкоматах, які знаходяться біля пунктів перетину кордону (Вишнє Нємецьке), зняття коштів з українських платіжних карток є безкоштовним (це стосується деяких банків по всій Словаччині),
  • відкриття безкоштовних рахунків, включаючи видання платіжних карток та доступу до інтернет-банкінгу,
  • скасування плати за перекази в Україну.

Тварини

Словацька Республіка приймає домашніх тварин на пунктах перетину кордону навіть без паспорта та вакцинації. Особи, які супроводжують таких домашніх тварин, повинні заповнити бланк, який є також доступний на пунктах перетину кордону.