Інформація про зміну розміру плати за місця для розташування рекламних засобів
Управління міського господарства, опубліковано 05 липня 2022 року о 17:15

На засіданні 28 позачергової сесії 8-го скликання Мукачівської міської ради від 30.06.2022 прийняте рішення №804 «Про затвердження методики розрахунків та розміру плати за тимчасове користування місцями, що перебувають на землях комунальної власності Мукачівської міської територіальної громади для розташування рекламних засобів».

Згідно з даним рішенням змінюється методика розрахунків та розмір плати за тимчасове користування місцями, що перебувають на землях комунальної власності Мукачівської міської територіальної громади для розташування рекламних засобів.

1. Методика встановлює порядок розрахунку плати за тимчасове користування місцями (будівлі, споруди та земельні ділянки), що перебувають в комунальній власності, при розміщенні на них рекламних засобів.

1) Об'єктом плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу є площа місця розташування рекламного засобу, визначена згідно з п. 3.2 Правил розміщення зовнішньої реклами на території Мукачівської міської територіальної громади.

2) Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу сплачується виключно у грошовій формі (грн.).

3) Площа місця розташування наземного та дахового рекламного засобу визначається як сума площі горизонтальної проекції рекламного засобу на це місце та прилеглої ділянки завширшки 0,5 м за контуром горизонтальної проекції цього засобу.

4) Площа місця розташування неназемного та недахового рекламного засобу дорівнює площі вертикальної проекції цього засобу на уявну паралельну їй площину.

2. Визначення розміру щомісячної плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу.

1) Встановлено базовий розмір плати за користування місцями розташування рекламних засобів відповідно до таблиці:

Вид засобу зовнішньої реклами

Одиниця виміру

Базова плата за місяць, грн.

Стаціонарні, наземні конструкції

40,00

Стаціонарні окремо стоячі вказівники та інші нетипові конструкції

100,00

Тумба, об'ємно - просторова конструкція, що стоять окремо

40,00

Телевізійний екран

100,00

Конструкції на даху будинку (будівлі) споруди

100,00

Рекламний напис, малюнок, вказівник на дорожньому покритті

50,00

2) Розмір плати за користування місцем, що знаходиться у комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій, що використовуються для розташування рекламних засобів, обчислюється за такою формулою:

Р = S х М х В х Кр, де

• Р — річний розмір плати за користування місцем, що знаходиться у комунальній власності, для розміщення спеціальних конструкцій (грн.) без ПДВ;
  • S — розмір площі розташування спеціальної конструкції (м. кв.);
  • М — термін розміщення спеціальної конструкції (місяці);
  • В — вартість використання 1 кв. м. місця розташування спеціальної конструкції (базовий тариф, грн.);
  • Кр — ринковий коефіцієнт.

3) Ринковий коефіцієнт Кр = 1,5 застосовується для п. 1, 2, 3 таблиці при розміщенні в місцях підвищеної рекламної ефективності (центр міста, об’їзні дороги).

Для інших видів - ринковий коефіцієнт Кр=1.

4) Плата за використання місць розташування спеціальних конструкцій вноситься помісячно або авансом за рік, на підставі договору про тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів.

5) Плата за тимчасове розміщення рекламних засобів зараховується до бюджету Мукачівської міської територіальної громади.

6) Плата за тимчасове користування місцем, що перебуває у державній або приватній власності, здійснюється на договірних засадах з його власником або уповноваженим ним органом (особою). Розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу не може встановлюватися залежно від змісту реклами.

3. Розповсюджувач зовнішньої реклами не звільняється від плати за використання місць розташування спеціальних конструкцій при відсутності рекламного засобу.

4. У випадку розміщення рекламоносіїв складної конфігурації розрахунок оплачуваної площі здійснюється у межах описаного прямокутника (зовнішні габарити).

5. При підрахунку площі рекламоносія плата за неповний квадратний метр вираховується як за повний.

Звертаємо увагу, що з вищезазначеним рішенням можна ознайомитись на офіційному сайті Мукачівської міської ради