Інформація про посвідчення для багатодітних родин міста Мукачева за лютий 2023 року
Управління соціального захисту населення, опубліковано 03 березня 2023 року о 11:38

У лютому 2023 року, в управлінні соціального захисту населення Мукачівської міської ради було виписано, згідно поданих документів з ЦНАПу, 65 посвідчень багатодітної родини, з них:

• «батьків з багатодітної сім`ї» -56
  • «дитини з багатодітної сім`ї» - 48

У зв`язку із навчанням дітей з 18 до 23 років за денною або дуальною формою здобуття освіти, було продовжено дію посвідчень:

• «батьків з багатодітної сім`ї» - 59
  • «дитини з багатодітної сім`ї» - 94

Наразі повідомляємо, що є в наявності бланки посвідчень «дитини з багатодітної сім`ї», тому довідки, видані дітям з багатодітних родин, потрібно замінити посвідченнями.

Нагадуємо, що багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років (стаття 1 Закону України «Про охорону дитинства»). У разі продовження строку дії посвідчення, якщо дитина навчається за денною формою навчання, надається довідка про підтвердження зарахування до закладу освіти або про переведення на наступний курс навчання в межах відповідної програми підготовки, яка підтверджується заявником кожного семестру, до закінчення закладу освіти, але не довше ніж до досягнення особою 23 років (постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 №1003).

Дітям з багатодітних сімей передбачено такі пільги (ст.13 Закону України «Про охорону дитинства»):

• 1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
  • 2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
  • 3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
  • 4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;
  • 5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Щоб скористатися цими пільгами, багатодітні родини повинні отримати посвідчення «батьки багатодітної родини» та дітям з шести років - «дитина з багатодітної родини».

Отже, батькам потрібно звернутися в «Центр надання адміністративних послуг» Мукачівської міської ради за адресою: пл..Духновича Олександра,2.