Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо підтримки громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості
Секретаріат ради, опубліковано 20 квітня 2023 року о 14:09

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проєкт Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підтримки громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статей 19 та 48 Закону України «Про фізичну культуру і спорт», передбачивши, що:

Всеукраїнські фізкультурно-спортивні товариства можуть бути власниками спортивних споруд всіх типів, які призначені для реалізації статутних завдань, в тому числі проведення фізкультурно-оздоровчих, спортивно-масових і спортивних заходів та можуть набувати у власність земельні ділянки;

Громадські об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості, що мають всеукраїнський статус, їх відокремлені підрозділи (місцеві осередки), дитячо-юнацькі спортивні школи, спортивні споруди, підприємства, установи та організації мають право постійного користування земельною ділянкою у порядку, визначеному законом.

Крім того, законопроєктом пропонується внести зміни до статті 92 Земельного кодексу України, включивши до переліку суб'єктів, що набувають права постійного користування земельними ділянками громадські об’єднання фізкультурно-спортивної спрямованості, що мають всеукраїнський статус, їх відокремлені підрозділи (місцеві осередки), дитячо-юнацькі спортивні школи, спортивні споруди, підприємства, установи та організації.

Законопроєкт заслуговує на підтримку, оскільки його реалізація, сприятиме створенню умов у сфері фізичної культури і спорту для залучення більшої кількості населення до занять фізичною культурою та спортом за місцем роботи громадян, дітей та молоді, підготовці спортивного резерву, а також сприятиме збереженню спортивної інфраструктури та будівництву нових об’єктів інфраструктури громадськими об'єднаннями фізкультурно-спортивної спрямованості.