Мукачево налагоджує співпрацю зі словацьким містом Пряшів
Міська рада, опубліковано 28 липня 2021 року о 17:10

Сьогодні Мукачево відвідали почесні гості з міста-побратима Пряшів - пріматорка міста Андреа Турчанова та генеральний консул України в Словаччині Станіслав Обіцький, які зустрілися з Андрієм Балога - Мукачівським міським головою.

Під час зустрічі домовились про співпрацю в галузі освіти, медицини та культури. Зокрема, на базі 13-ої школи Мукачева планують запровадити поглиблене вивчення словацької мови. Два роки тому, було впроваджене вивчення словацької мови в 5-6 класах навчального закладу, міськрада закупила підручники для учнів, тож зараз словацьку як другу іноземну вивчають 250 школярів. Завдяки партнерській співпраці планують впроваджувати нові проєкти, серед яких й учнівські обміни. Також обмінюватимуться культурним надбанням, планується взаємне залучення колективів міст-побратимів до загальноміських заходів тощо. Налагоджуватимуть партнерство у сфері медицини, наші лікарі зможуть освоїти нові методики лікування у європейських фахівців, які в свою чергу проводитимуть практикуми та тренінги у нас.

Андреа Турчанова зазначила, що вони з радістю допоможуть Мукачеву в напрямку руху до ЄС. «Мукачево тримає рух в напрямку європейської унії», - повідомив Андрій Балога, але в першу чергу, на його думку, потрібно підіймати усі життєві цінності громади. Він розповів про найголовніші досягнення міста за останні 5 років та проєкти, які втілюють в життя зараз. Також йшла мова про децентралізацію, зараз Мукачівська громада нараховує 17 сіл та 8 старостинських округів, кількість населення якої така ж як і в обласному центрі, а територія навіть більша. Зараз каже міський голова, працюють над тим щоб розширювати межі міста Мукачева. Він зазначив, Мукачево відкрите для співпраці в усіх напрямках. Опісля офіційної розмови, для закордонних гостей влаштували екскурсію містом над Латорицею, познайомили з його історією та унікальними пам’ятками.