Мукачево - в десятці міст України, де забезпечено доступ громадян до засідань влади
Міська рада, опубліковано 28 липня 2021 року о 08:44

Про це йдеться у звіті Transparent cities/Прозорі міста

За результатами 2020 року, тільки 9 зі 100 міських рад виконали основні умови для доступу громадян до засідань: Одеса, Маріуполь, Олександрія, Бровари, Чернігів, Дрогобич, Херсон, Кам'янець-Подільський, Мукачево. Вони забезпечили трансляції онлайн, завчасне анонсування, у документах відсутні дискримінаційні положення, не зафіксовано випадків недопуску у 2020 році.

Як міста можуть покращити ситуацію?

Гарантувати безперешкодний доступ громадян до засідань постійних комісій в нормативно правових актах.

Дотримуватись ухвалених НПА та налагоджувати співпрацю з громадськістю.

Для підвищення прозорості місцевого самоврядування важливим є також дотримання принципів гласності процедур і термінів оприлюднення інформації для того, щоб громадяни могли відстежувати й реагувати на процес розробки й ухвалення нормативних актів, які безпосередньо стосуються їхніх інтересів.

Ми щиро сподіваємося, що міські ради докладуть зусиль задля усунення можливих перешкод, щоб громади могли долучатися до ухвалення рішень.

Якщо ж ви маєте якісь зауваження до діяльності влади власного міста, то можете напряму сказати усе, що вас непокоїть або тішить, через платформу прозорості та підзвітності місцевої влади: transparentcities.in.ua