Мукачівські депутати пропонують Президенту присвоїти звання Героя України Олегу Куцину
Міська рада, опубліковано 24 листопада 2022 року о 12:38

Депутати міської ради прийняли звернення до Президента України щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) КУЦИНУ Олегу Івановичу – командиру Окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України.

«У лютому 2022 року росія здійснила повномасштабний напад на Україну, розпочавши перше відкрите воєнне протистояння між державами у Європі з часів Другої світової війни. На захист Батьківщини стали кращі українські сини і доньки. Серед них КУЦИН Олег Іванович – український громадський, політичний та військовий діяч, керівник «Легіону Свободи», член Політради Всеукраїнського об’єднання «Свобода», голова Закарпатської обласної організації ВО «Свобода», командир Окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України. Народився у м. Івано-Франківськ, жив та працював у Тячеві Закарпатської області, де у 2005-2006 роках на посаді першого заступника голови виконував повноваження голови райдержадміністрації. Почесний громадянин міста Тячів. КУЦИН О. І. присвятив боротьбі за Україну 33 роки життя. Учасник «Революції на граніті» та Революції Гідності. У 1989 році долучився до Народного руху України за перебудову, попри сувору заборону комуністів 4 жовтня 1989 року першим вивісив жовто-блакитний стяг у м. Тячів. Воював за Україну з 2014 року, коли з його ініціативи була створена добровольча штурмова рота «Карпатська Січ». Згодом підрозділ розширили до меж батальйону й перейменували на «Окрему добровольчу чоту «Карпатська Січ» (ОДЧ «Карпатська Січ»). Командир відродив військову традицію Карпатської Січі 1938 року. Впродовж 2014 – 2016 років під командуванням Олега КУЦИНА ОДЧ «Карпатська Січ» активно брала участь у боях за Донецький аеропорт, с. Піски, с. Опитне, шахту «Бутовка» та с. Водяне, а з березня 2022 року – в обороні околиць Києва, м. Ірпінь, смт Велика Димерка та інших. Із квітня О. КУЦИН командував численними операціями на Ізюмському напрямку, зокрема, з оборони с. Вірнопілля, а пізніше успішними наступальними діями та зачисткою с. Дмитрівки Харківської області. За час війни з московським ворогом на своєму прикладі виховав сотні воїнів, багато з них здобули військовий досвід та стали офіцерами. Легендарний бойовий командир КУЦИН О. І. героїчно загинув 19 червня 2022 року у боях за Україну. З огляду на те, що згідно зі Статутом звання Герой України, затвердженим Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002, подання про присвоєння звання Герой України вносять Президентові України Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, Вищий господарський суд України, Генеральна прокуратура України, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, Верховна Рада та Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, одночасно рекомендуємо Закарпатській обласній державній адміністрації підтримати ініціативу депутатів Мукачівської міської ради та направити відповідне подання на ім’я Президента України про присвоєння вищого ступеня державної відзнаки – звання Герой України (посмертно) КУЦИНУ Олегу Івановичу і нагородний лист установленого зразка – за визначний особистий внесок у захист суверенітету і територіальну цілісність рідної Вітчизни, мужність і героїзм у боях проти російських окупантів», - йдеться у тексті звернення.