На розвиток культури Мукачівської територіальної громади передбачили 2 млн. гривень
Відділ культури, опубліковано 15 грудня 2020 року о 10:50

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету схвалили проєкт Програми  розвитку культури та мистецтва Мукачівської територіальної громади на 2021 - 2023 роки.  Загальний обсяг фінансування програми протягом трьох років понад 8 млн 700 тисяч гривень, з яких 2 млн. у 2021 році. Гроші передбачили на стипендії для талановитих дітей,  премію  імені Олександра Духновича,  літературну  премію імені Юрія Мейгеша, премію міської ради за ініціативу, творчість і педагогічний пошук у галузі культури та мистецтва для 5 викладачів мистецьких шкіл та клубних закладів, а також підтримку творчих особистостей, проведення різноманітних заходів: свят, фестиваль, конкурсів тощо.  Нагадаємо призовий фонд  мистецької премії імені О. Духновича  становить  240 тисяч гривень, володар гран-прі отримує  90 тисяч гривень. За три роки програми  лауреатами стали 23 митців. Щороку,  стипендії  Мукачівської міської ради отримує  15  обдарованих  учнів  мистецьких шкіл.  Також, з метою підтримки молодих письменників   заснована літературна премія імені Юрія Мейгеша,  переможцю присвоюється звання лауреата, вручається диплом та сертифікат на у розмірі 10 000 гривень на видання збірки.