На виконкомі було схвалено проєкт Програми підтримки та стимулювання створення ОСББ Мукачівської ТГ на 2022-2024 рр
Управління міського господарства, опубліковано 16 грудня 2021 року о 15:48

Сьогодні, на засіданні виконавчого комітету Мукачівської міської ради було схвалено рішення “Про схвалення проєкту Програми підтримки та стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Мукачівської міської територіальної громади на 2022-2024 роки”

На сьогоднішній день основні проблеми створення та належного функціонування ОСББ зводяться до таких факторів як неінформованість мешканців багатоквартирних будинків про механізм управління спільним майном, відсутність бажання самостійно керувати спільним майном, незадовільний технічний стан багатоквартирних будинків та відсутність коштів для проведення ремонтних робіт.

Захід з надання разової фінансової допомоги новоствореним ОСББ на проведення ремонтних робіт у багатоквартирних житлових будинках на території Мукачівської міської територіальної громади шляхом спільного фінансування поліпшить стан житлових будівель, підвищить комфортність проживання у них, продовжить строку їх експлуатації, зменшить витрати на житлово-комунальні послуги, тощо.

Також, даною Програмою передбачаються заходи з надання фінансової допомоги шляхом спільного фінансування, що при створенні ОСББ та відсутності власних акумульованих коштів, дає можливість використання коштів бюджету Мукачівської міської територіальної громади на:

• Проведення ремонтних робіт новоствореним ОСББ;
  • Встановлення системи відеоспостереження для ОСББ.

Тобто, органом місцевого самоврядування таким чином надається фінансова допомога та зменшується фінансове навантаження на співвласників багатоквартирних будинків при створенні та функціонуванні ОСББ.