Надходження до бюджету Мукачівської міської ТГ частини акцизного податку з пального, яке вироблене або ввезене на територію України станом на 18 березня 2022 року
Фінансове управління, опубліковано 18 березня 2022 року о 12:34

09 березня 2022 р. Кабінет Міністрів України затвердив Постанову № 246 «Про внесення змін до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування».

Відповідно до Постанови, частки для зарахування до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального визначені на перше півріччя 2022 року.

Фактичні надходження акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджету Мукачівської міської ТГ станом на 18 березня 2022 року складають в сумі 3,9 млн. грн., в тому числі:

• акцизний податок з виробленого в Україні пального - 0,9 млн. грн.;
  • акцизний податок з ввезеного на митну територію України пального - 3,0 млн. грн.

15 березня 2022 року Верховна Рада України схвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (законопроект №7137-д  від 14.03.2022 р.), згідно якого встановлюється ставка акцизного податку на пальне на рівні 0 відсотків до припинення воєнного стану. Отже, бюджети місцевого самоврядування в подальшому не отримають частину акцизного податку на пальне (13,44% - роздрібний акциз на пальне).