Обстеження умов проживання та виховання дітей, позбавлених батьківського піклування
Служба у справах дітей, опубліковано 19 лютого 2021 року о 11:33

Цього тижня працівниками служби у справах дітей Мукачівської міської ради спільно з начальником ювенальної превенції та сімейним лікарем здійснено виїзд в одне із сіл Мукачівської територіальної громади. Метою візиту стало  вивчення умов проживання та виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ї опікуна та дітей, батьки яких неналежним чином виконують свої обов'язки.

Під час візиту обстежено умови проживання  8 дітей. Встановлено, що діти, позбавлені батьківського піклування, які передані під опіку, забезпечені належними умовами утримання, залучені до навчання, перебувають під наглядом сімейного лікаря, отримують належні їм соціальні виплати. Підлітка, якому виповнилось 16 років і він потребує покращення житлових умов , буде взято на облік громадян, які потребують покращення житлових умов.

У багатодітній сім'ї, де виховується 5 дітей, батьки недбало ставляться до утримання та виховання дітей, саме: не укладені декларації з сімейним лікарем, дитина-інвалід не отримує жодних соціальних  виплат. Батькам роз'яснений порядок звернення за призначенням дитині пенсії, допомоги по догляду за дитиною-інвалідом та інші соціальні виплати, як багатодітній родині. Також надано термін для укладення декларації з сімейним лікарем, забезпечення отримання дитиною з особливими потребами відповідної реабілітації та спеціальної допомоги педагогів. Батька зобов'язано працевлаштуватись у найкоротший термін.

За місцем проживання іншої родини виявлена відсутність умов для новонародженої дівчинки, яка  за станом здоров'я потребує додаткової медичної допомоги. Наразі дитина з матір'ю перебуває у лікувальному закладі, а батькові надано термін для створення належних умов.

У результаті проведеної роботи складені акти обстеження умов проживання, дітей взято на облік служби у справах дітей, як таких, що опинились у складних життєвих обставинах. На 3 батьків  складено  адміністративні протоколи за ст. 184 КУпАП.