Гаряча лінія міста
(03131) 3-44-00
Меню
Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність ОТГ
ЦНАП, опубліковано 27 листопада 2020 року о 10:43

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» доручено Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 р. забезпечити, зокрема: формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, шляхом проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності з подальшою передачею зазначених земельних ділянок у комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад згідно зі статтею 117 Земельного кодексу України.

Отже, з 1 лютого 2018 р. територіальні органи Держгеокадастру розпочали передачу усіх земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад. У випадку ж якщо земельні ділянки не сформовані, Держгеокадастру доручено забезпечити їх формування шляхом інвентаризації.

Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад дасть можливість чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевого бюджету в частині плати за землю та стимулюватиме територіальні громади до їх добровільного об’єднання.

Яка процедура передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність?

Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має здійснюватись за рішенням територіальних органів Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (Головні управління держгеокадастру в областях), які наразі здійснюють розпорядження цими землями відповідно до своїх повноважень.

У рішенні територіального органу Держгеокадастру про передачу земельної ділянки у комунальну власність об’єднаної територіальної громади зазначаються кадастровий номер земельної ділянки, її місце розташування, площа, цільове призначення, відомості про обтяження речових прав на земельну ділянку, обмеження у її використанні.

На підставі рішення про передачу земельної ділянки у комунальну власність складається акт приймання - передачі такої земельної ділянки. Рішення про передачу земельної ділянки у комунальну власність разом з актом приймання - передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності територіальної громади на неї.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux