Перевір дійсність документів за допомогою онлайн-сервісу Міграційної служби
опубліковано 01 липня 2020 року о 12:55

Електронний сервіс «Перевірка недійсних документів» на офіційному веб-сайті ДМС працює уже понад два роки. З його допомогою відвідувачі можуть в режимі онлайн швидко та безкоштовно здійснити перевірку недійсних, викрадених або втрачених документів у базах даних Міграційної служби та МВС.

Насамперед, сервіс допомагає уникнути будь-яких зловживань у сфері обігу паспортів громадянина України, але особливо – паспортів зразка 1994 року. Адже нові біометричні паспорти у формі ID-картки, завдяки вбудованому електронному чіпу, на сьогоднішній день неможливо підробити чи скопіювати.

Як може у людини на руках опинитися недійсний паспорт?

Якщо анульований паспорт не був вилучений державною міграційною службою — його можуть продовжувати використовувати.

На сьогодні в Україні є 1,5 млн таких паспортів. З них майже 1,3 млн — втрачені, 90 тисяч — викрадені, 25,7 тисяч — це паспорти померлих, які не були здані до ДМС.

Саме такі паспорти можуть використовувати шахраї. Якщо ви підпишете договір за таким паспортом, його буде визнано недійсним.

Завдяки даному сервісу, громадяни та організації, які довіряють свої кошти або майно іншим громадянам, можуть убезпечитись від дій шахраїв, які використовують викрадені, втрачені або підроблені документи. Це можуть бути, до прикладу, такі види шахрайства, як отримання кредитів та позик за чужими документами, у яких переклеєна фотокартка, оборудки у взаємовідносинах орендар-орендодавець житла, прокат обладнання та інструментів та інші злочинні схеми.

Також сервіс може бути корисним громадянам, які збираються у закордонну поїздку – з його допомогою можливо заздалегідь перевірити дійсність свого паспорта громадянина України для виїзду за кордон та уникнути неприємних несподіванок при перетині державного кордону.

Зазначимо, що на сьогодні сервіс містить інформацію про більш ніж 3,5 мільйони недійсних документів і оновлюється щодоби.