Поради з енергоефективності: Як розумно споживати електроенергію вдома?
Міська рада, опубліковано 01 лютого 2023 року о 15:18

Щоб допомогти країні тримати енергетичний фронт, не витрачати марно енергію і гроші, кожен українець може зробити прості, але дієві кроки з енергоефективності у своєму побуті. Розумне енергоспоживання кожного дасть додаткову стабільність енергосистемі.

Що саме і як зробити розповідає Держенергоефективності у рамках інформаційної кампанії, яка акумулює найкращі практичні поради з енергоефективності.

Тож сьогодні необхідно продовжувати підтримувати енергетичний фронт навіть вдома, власною енергоефективною поведінкою. Важливо й надалі зменшувати навантаження на енергетичну систему в пікові години

Використовуємо електроенергію свідомо:

• 1. Щоразу вимикаємо техніку, якою вже не користуємося.

Вимикайте електротехніку і прилади, якщо немає потреби в їх застосуванні. І звісно, виходячи з кімнати, не залишайте увімкненими лампи. Вдень насолоджуйтеся якомога більше сонячним світлом. Це просто і не потребує зусиль взагалі.

• 2. Критично оцінюємо необхідність інтенсивного використання електроенергії у «пікові» години.

Перенесіть побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (користуйтеся таймерами побутової техніки)).

Ознайомтеся із переліком побутової техніки, що споживає найбільше електроенергії. Насамперед йдеться про такі прилади: тепла підлога, сушильна машина, пральна машина, електрична духова шафа, кондиціонер, пилосос тощо.

• 3. Модернізуємо освітлення у своїй оселі.

Позбудьтеся старих ламп розжарювання і переходьте на сучасні світлодіодні. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання.

Замінивши лише 5 лампочок, заощаджуватиме до 100 грн у місяць на рахунках за електроенергії. У масштабах багатоповерхівки, якщо це зроблять 100 родин – разом збережете суттєву суму коштів – до 100 тис. гривень.

• 4. Використовуємо енергоефективну побутову техніку.

Клас «А +++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А +» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

• 5. Наливайте до електрочайнику лише стільки води, скільки потрібно для напою. Своєчасно видаляйте накип.
  • 6. Використовуємо пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження.

При пранні за можливості встановлюйте нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки вашій пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури.

Віддавайте перевагу природному сушінню.

• 7. Залишаємо мінімум приладів у режимі «stand-by».

Прилади у режимі “сон” споживають електроенергію. Загальне енергоспоживання побутових електроприладів у такому випадку може досягати в середньому 200 кВт*год у рік. Візьміть за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення, ще й заощадите близько 300 грн у рік.

Користуємося розумними подовжувачами. Ви зможете налаштувати його на відключення приладів від електроживлення, коли вони не використовуються.

• 8. Для розвантаження енергосистеми використовуйте функцію “відкладений старт” для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо), у нічний період.
  • 9. Не залишаємо прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора. Це не тільки заощадить енергію, але й подовжить термін роботи акумулятора.
  • 10. Вимикаємо стабілізатори напруги, якими не користуєтесь.
  • 11. Встановлюємо сенсори руху для освітлення приміщень.
  • 12. Застосовуємо параметр Eco (Ecomode) Energy Saving під час використання пральної, посудомийної машини, бойлера. Це дозволить раціонально спожити не лише енергію, а й воду.
  • 13. Регулярно обслуговуємо електротехніку (бойлери, пральні машини, пилососи тощо).

Наприклад для ефективної роботи пилососа має велике значення своєчасна заміна або очищення пилозбірника, при роботі з наповненим контейнером витрати енергії збільшуються на 40%.

• 14. Правильно експлуатуйте холодильник:
  1. не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;
  2. не встановлюйте холодильник там, де є пряме сонячне проміння;
  3. не ставте в холодильник гарячу їжу;
  4. регулярно розморожуйте свій холодильник;
  5. розморожуйте продукти, поклавши їх в загальну камеру холодильника;
  6. дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).

#енергоефективність #тепла_країна #енергетичний_фронт