Порядок одержання посвідчення (допуску) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами
опубліковано 24 лютого 2021 року о 15:30

Під час організації виконання робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами, суб'єктам господарювання різних форм власності необхідно отримати посвідчення (допуск) на право проведення таких робіт.

Ця вимога передбачена  низкою нормативно-правових актів, зокрема ст.18 Закону України «Про захист рослин», ст.11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постановою Кабінету Міністрів України №746 від 18.09.1995р.

Установи (організації), фізичні особи-підприємці та громадяни для отримання посвідчення (допуску) повинні подати спеціалістам управління фітосанітарної безпеки в районах заяву про проведення навчання (спеціальної підготовки) з питань безпечного проведення робіт з пестицидами і агрохімікатами та копію медичної книжки згідно з формою, визначеною Постановою КМУ № 746 від 18 вересня 1995 року.

Після проходження навчання (спеціальної підготовки) з питань безпечного виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами та позитивного складання тестів видається посвідчення на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

Підставою Для видачі допуску є посвідчення про проходження навчання та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я. Допуски (посвідчення) видаються безкоштовно.