Повістки дозволили вручати незалежно від місця обліку військовозобов’язаних

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 року №318 «Про внесення змін до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» внесені зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою КМУ №154 від 23 лютого 2022 року.

Тепер ТЦК та СП можуть вручати повістки незалежно від місця перебування військовозобов’язаного на військовому обліку.

Зокрема, абзац 11-й пункту 9 постанови Кабміну тепер викладено в такій редакції:

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки «здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов’язаних та резервістів СБУ та Служби зовнішньої розвідки):

• на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву);
  • на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).

Раніше вручення повісток українцям за місцем проживання називали незаконним, оскільки облік військовозобов'язаних здійснювався за місцем реєстрації.

Отже, представники ТЦК не мали права направляти військовозобов'язаного до військкомату в іншій області.