Про роботу комісії з питань захисту прав дитини у 2022 році
Служба у справах дітей, опубліковано 29 грудня 2022 року о 17:12

У 2022 році проведено 20 засідань комісії з питань захисту прав дитини на яких розглянуто 135 заяв мешканців Мукачівської міської територіальної громади, 27 матеріалів суду, які потребували висновку органу опіки та піклування виконавчого комітету Мукачівської міської ради та інші питання,  які належать до повноважень комісії.

З 62 заяв про надання дозволу для здійснення правочину стосовно нерухомого/рухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, 57 батькам комісією погоджено здійснення відповідних правочинів, 5 – відмовлено, у зв'язку з порушенням майнових прав дітей; 25 батькам погоджено місце  проживання та реєстрації дітей без згоди того з батьків, хто проживає окремо від них;  23 батькам встановлено графік побачень з дітьми; 17 дітям, внаслідок набуття ними статусу, встановлено опіку/піклування; 2 дітям надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів на території Луганської та Донецької областей; проведено реєстрацію народження 3 покинутих немовлят; надано згоду на зменшення шлюбного віку 2 неповнолітнім та погоджено відрахування з ДБСТ 2 вихованців, у зв’язку з досягненням ними повноліття.

Заслухано 5 батьків та 1 піклувальника, які неналежно виконують батьківські  обов’язки щодо виховання, утримання  дітей. За результатами розгляду  скеровано листи до відділу поліції про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання ними батьківських обов'язків, до Центру надання соціальних послуг Мукачівської міської ради про вивчення потреб дітей та взяття сімей з дітьми під супровід.

За рекомендацією комісії підготовлено та направлено до суду 2 позовні заяви про позбавлення 2 матерів батьківських прав щодо 10 дітей; 18 висновків про визначення місця проживання дітей; 8 висновків про доцільність позбавлення батьків батьківських прав, 1 висновок про поновлення батьківських прав матері.

Затверджено, переглянуто та внесено зміни до індивідуальних планів соціального захисту 54 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби.

За результатами розгляду  даних питань всі рішення комісії прийнято в інтересах дітей.