Про тимчасове влаштування до будинку сімейного типу
Служба у справах дітей, опубліковано 13 квітня 2022 року о 10:19

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2022 року № 349 «Про внесення змін  до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав дітей на період надзвичайного або воєнного стану», дозволено на умовах тимчасового влаштування (на час дії воєнного стану), в межах граничної чисельності для такої форми влаштування, без виплати державної соціальної допомоги на утримання дитини та без збільшення оплати праці батьків-вихователів влаштовувати дітей, позбавлених батьківського піклування. Користуючись даною постановою, з метою захисту прав дитини, яка в ході евакуації, залишилась без піклування матері, відомості про батька дитини внесені відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, виконавчим комітетом Мукачівської міської ради на черговому засіданні, яке відбулось 12.04.2022 року, прийнято рішення щодо її влаштування до одного з будинків сімейного типу, розташованого на території міста. Для матеріальної підтримки такої групи дітей у 2022 році збільшено фінансування Програми «Захисту прав дітей» на 2022-2024 роки.

Паралельно з прийняттям цього рішення службою у справах дітей Мукачівської міської ради з’ясовуються причини та обставини, за яких дитина без супроводу матері тривалий час залишається далеко від дома, та вишукуються можливості щодо об’єднання родини.