Службою у справах дітей Мукачівської міської ради на території міста проведено профілактичний захід «Діти вулиці», «Вокзал».
Служба у справах дітей, опубліковано 26 лютого 2021 року о 11:51

Впродовж тижня працівниками служби у справах дітей Мукачівської міської ради  спільно з ювенальною превенцією Мукачівського районного управління поліції на території міста проведено  профілактичний захід «Діти вулиці», «Вокзал». Мета якого - дотримання чинного законодавства щодо заборони реалізації  спиртних напоїв, тютюнових виробів дітям та виявлення бездоглядних дітей, що займаються жебракуванням.

У ході рейду  перевірено два вокзали, ринки, центральну частину та шість мікрорайонів міста. Зафіксовано три випадки жебракування дітей віком 9, 11 та 12 років. Одна дитина мешкає у місті, інші є мешканцями інших об'єднаних територіальних громад. Малолітні випрошували гроші у супермаркетах. Всі вони виховуються  у багатодітних родинах, їх батьки отримують кошти державної соціальної допомоги. Дітей повернуто батькам та проведено  профілактичну бесіду про недопущення подібних випадків, роз'яснено вимоги чинного законодавства про відповідальність за втягнення дітей у жебрацтво. До поліції скеровано листи про притягнення батьків до адміністративної відповідальності.

Окрім того,  виявлено одне порушення правил торгівлі слабоалкогольними напоями. В магазині «АВС Люкс» трьом дівчатам 14 -15 річного віку  продавчиня продала три пляшки пива. На винну особу складено адміністративний протокол  за ст. 156 КУпАП порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами.

З підлітками та їх  батьками  проведена профілактична бесіда, роз’яснено вимоги чинного законодавства. Законних представників дітей притягнуто до відповідальності за ст. 184 КУпАП за неналежне виконання ними своїх  обов'язків.