Триває прийом заявок на одержання субсидії на одиницю оброблювальних угідь через ДАР
Відділ економіки, опубліковано 19 вересня 2022 року о 17:51

У Державному аграрному реєстрі триває прийом заявок на одержання субсидії на одиницю оброблювальних угідь. Подати заявки можуть виробники сільгосппродукції, як фізичні, так і юридичні особи, що оброблять не менше 1 і не більше 120 га земель сільськогосподарського призначення та відповідають іншим умовам програми: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/918-2022-%D0%BF?fbclid=IwAR1h6CSaIJ5uSRdRBwWkKBljsoqeo8G7tzo4CSSyqIGBBRfiuasfgaK5iG8#Text

Сума виплати становить 3 100 грн на один гектар землі, але не більше 372 тис. грн. Заявки приймаються до 15 листопада 2022 року виключно через ДАР.

Як подати заявку за напрямом “бюджетна субсидія на одиницю оброблювальних угідь”:

• Увійдіть у кабінет на www.dar.gov.ua.
  • Перевірте відомості про ваші земельні ділянки у розділі “Інформація з реєстрів”. Для розрахунку очікуваної суми субсидії за основу береться значення загальної площі у користуванні.
  • На усю площу в користуванні перед поданням заявки мають бути заповнені відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду у розділі “Діяльність та активності” вашого Кабінету.
  • Відкрийте програму у розділі “Доступні програми”. Для подання заявки натисніть “+” навпроти назви програми.
  • Розрахуйте бажану суму субсидії: помножте кількість гектарів у користуванні з розділу “Інформація з реєстрів” на 3100 грн. Закругліть отриманий добуток до двох знаків після коми (наприклад, 10 000,00 грн). Вкажіть цю суму у відповідному полі при заповненні заявки.
  • Дайте відповіді на запитання в опитувальнику, надайте згоду на доступ до вашого кабінету і натисніть “Подати заявку”.
  • Система згенерує заповнену заявку згідно з формою, затвердженою Мінагрополітики. Перевірте ще раз коректність уведених даних та підпишіть заявку за допомогою КЕП.
  • Після перевірки заявки відповідальними працівниками Укрдержфонду, у разі її схвалення, вам у кабінет на підпис надійде Договір про отримання бюджетних коштів з Укрдержфондом.
  • Невдовзі після підписання Договору з вашого боку на рахунок, вказаний при поданні заявки, надійдуть кошти.

Важливо:

Дія програми поширюється виключно на землі сільськогосподарського призначення, зареєстровані у Державному земельному кадастрі та у Державному реєстрі речових прав.

Якщо земельна ділянка, що перебуває у власності/оренді отримувача, передана ним у користування іншій особі на підставі договору оренди чи суборенди, право на отримання бюджетних коштів на один гектар земель сільськогосподарського призначення має лише орендар/суборендар.

Дія програми поширюється на усю Україну, окрім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.

З питаннями щодо реєстрації та подання заявок у ДАР звертайтесь до Контакт-центру: 044 339 92 15, support@dar.gov.ua, або до Регіонального відділення Укрдержфонду за місцем вашої реєстрації.