У Лікарня Святого Мартина відбулася друга трансплантація органів, пересаджено нирки двом пацієнтам
Міська рада, опубліковано 28 лютого 2023 року о 08:22

Як повідомляється на офіційній сторінці лікарні, донором став чоловік, який помер внаслідок геморагічного інсульту. Дозвіл на забір органів дали його родичі. Лікарям вдалося врятувати життя двом пацієнтам.

Команда лікарів з Першого медичного об’єднання Львова та спеціалісти Лікарні Святого Мартина зранку 24 лютого здійснили забір органів та пересадку нирок. Працювали одразу в 3-х операційних.

Трансплантація це завжди складний процес в якому залучені десятки медичних працівників. Робота починається від діагностики смерті мозку, підтримки функцій органів та оформлення всіх відповідних документів до реабілітації пацієнтів та подальшого контролю стану їхнього здоров’я.

У складній операції взяли участь: завідувач відділення судинної хірургії, трансплантолог, кандидат медичних наук Євген Гардубей, лікар судинний хірург Іштван Маркуш, лікар-уролог Любомир Чекан, лікар-хірург Іван Росоха. Анестезіологи: Артем Юрович, Ірма Свистак, Сергій Чикун. Також у проведенні операції допомагали команди медичних сестер відділень судинної хірургії, хірургічного операційного блоку, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Варто відзначити також, директора лікарні Євген Мешко, Мукачівська міська рада, голову комісії діагностики смерті мозку Мирослав Гавришко трансплант-координатора Івана Горвата, юрисконсульта Наталію Сабов.

Через 2 дні після трансплантації пацієнтів каретами швидкої доправили до Львова для подальшої реабілітації.

Родині донора висловлюємо щирі співчуття і подяку за врятовані життя.