У Мукачеві завершився дводенний Міжнародний молодіжний форум «AWARE YOUTH FORUM»
Міська рада, опубліковано 18 вересня 2022 року о 11:59

16 та 17 вересня на базі Молодіжного хабу «AWARE ZONE» проходила Міжнародна напівцифрова конференція «AWARE YOUTH FORUM» - перший молодіжний міжнародний майданчик, який об‘єднав українську молодь, експертів та фахівців з різних країн, представників місцевого та регіонального самоврядування, державний сектор.

Мукачево представили Юлія Тайпс, заступниця Мукачівського міського голови, Ірина Калій, начальниця відділу культури та молодіжної політики управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради, Олександр Шершун, радник Мукачівського міського голови, Кароліна Свирида, співзасновниця Молодіжного хабу «AWARE ZONE», членкиня Європейської демократичної молодіжної мережі (EDYN),  Юліан Кріцак, Президент ГО «3,5 відсотків», член EDYN.

Основна ідея Форуму - поділитися історіями успіху єдності та співпраці громадянського суспільства та місцевої влади, такими як:

• проблеми та виклики, з якими зіткнулися молодіжний сектор та місцева влада після повномасштабного вторгнення;
  • хороші практики командної роботи;
  • освітні можливості для молоді;
  • нові інструменти профілактики витоку мозку;
  • реконструкція України після війни.

У програмі першого дня стали виступи та доповіді від:

• Олександра Решеткова, генерального секретаря Європейської демократичної молодіжної мережі (EDYN);
  • Майї Мазуркевич, співзасновниці і керівниці StratCom;
  • Кароліни Свириди, співзасновниці «Aware Zone», членкині EDYN;
  • Сільї Марккули – (онлайн), Президента Європейського молодіжного форуму (Ключова доповідь: «Роль молоді в глобальних кризах»)

У панельній дискусії: «Лідерство молоді під час війни, приклади єдності» участь брали:

• Марина Попатенко – (онлайн), заступниця Міністра молоді та спорту України;
  • Олександр Решетков, генеральний секретар Європейської демократичної молодіжної мережі (EDYN);
  • Ірина Тулякова – (онлайн) засновниця ініціативи «СпівДіа»;
  • Володимир Сонько – (офлайн), голова Асоціації «Українська Молодіжна Рада»

Модератор: Юліан Кріцак, Президент ГО «3,5 відсотків», член EDYN.

Ключова доповідь

• Васко Кордейро, Президент Європейського комітету регіонів

Сесія запитань і відповідей

• Модератор: Олександр Решетков, Генеральний секретар Європейської демократичної молодіжної мережі (EDYN)

Сайд-івент: підписання меморандуму про співпрацю між Aware Zone та Youth Hub у Жешуві.

Швидке реагування на гуманітарну кризу та кризу з біженцями в Європі приклад Варшави

• Рафал Тшасковський – (онлайн) Мер Варшави

Модератор: Майя Мазуркевич, Alliance4Europe, Співзасновниця і керівниця StratCom.

Панельна дискусія: «Співпраця громадянського суспільства та місцевої влади для подолання спільних викликів»

• Валерія Светлая  – (онлайн), депутатка обласної ради Дніпропетровської області;
  • Дінара Хабібуллаєва – (онлайн), депутатка Київської міської ради, перший президент EDYN
  • Julia Markhel – (онлайн), Президентка ГО «Let’s Do it Ukraine»;
  • Юлія Тайпс – (офлайн), заступниця Мукачівського міського голови.

Модератор: Аліна Козицька - голова Маріупольської молодіжної  ради.

Другий день був не менш цікавим і продуктивним для учасників форуму.

Панельна дискусія: «Ніколи не їжте та волонтеріть наодинці: молодь у дії»

• Юліан Кріцак – (офлайн), Президент ГО «3,5 відсотка», член EDYN;
  • Карен Агаджанян – (онлайн), координатор гуманітарної допомоги Дніпровської міської ради;
  • Рустам Савранський – (офлайн), голова EDYN Україна;
  • Марія Савіна – (онлайн), генеральна директорка ГО «Ліга Інтернів».

Модератор: Денис Ганжа, молодіжний делегат України в ООН, амбасадор EDYN.

Панельна дискусія: «Зберіться прямо зараз: План Маршалла для України»

• Бріджит А. Брінк – (онлайн), посол США в Україні;
  • Андрій Чесноков - (онлайн), заступник Міністра молоді та спорту України з Євроінтеграції;
  • Лаура Торнтон - (онлайн), представниця Німецького фонду Маршалла США;
  • Брок Бірман – (офлайн), Генеральний директор «Ukraine Friends Foundation».

Модераторка: Кароліна Свирида, співзасновниця Aware Zone, членкиня EDYN.

Панельна дискусія: «Солідарність, дружба та європейське майбутнє: план дій на сьогодні»

• Валерій Драгалін - (онлайн), Президент EDYN;
  • Майя Мазуркевич – (офлайн), Alliance4Europe, співзасновниця і керівниця StratCom;
  • Кароліна Свирида – (офлайн), співзасновниця Aware Zone, членкиня EDYN;
  • Яна Зінкевич – (онлайн), очільниця медичного батальйону госпітальєрів.

Модератор: Олександра Машенко, політична та молодіжна діячка, членкиня EDYN.

Заключне слово та висновки: основна доповідь від:

• Олександра Решеткова, генерального секретаря Європейської демократичної молодіжної мережі (EDYN).

Захід організований EDYN Ukraine за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна та National Democratic Institute у партнерстві з Alliance4Europe та ГО 3.5 відсотків.

Прямі ефіри можна переглянути на сторінці EDYN.