У Мукачівській міській бібліотеці презентували книгу історичних нарисів про Мукачівський замок «Паланок»
Міська рада, опубліковано 25 листопада 2022 року о 13:16

24 листопада у читальній залі Центральної міської  бібліотеки ім. О Духновича відбулася презентація книги «Мукачівський замок «Паланок», автором якої є науковий співробітник Мукачівського історичного музею Олександр Цільо.

Про важливе значення книги з історії замку, який є визначною візитівкою не тільки Мукачева, але й України говорили завідувачка відділу обслуговування Центральної міської  бібліотеки ім. О Духновича Ольга Коваленко,

рецензент книги, доктор історичних наук, завідувач кафедри суспільних дисциплін МДУ, майор ЗСУ Олександр Млавець, директор Мукачівського історичного музею Михайло Белеканич, письменниця, художниця та завідувачка Мукачівським літературно-мистецьким музеєм Тетяна Рибар та присутні на зустрічі екскурсоводи міста.

Присутнім було цікаво почути і розповідь самого автора книги, наукового співробітника  Мукачівського історичного музею Олександра Ціля про ідею та сам процес написання книги про замок, вивченню історії якого присвятив більшу частину свого життя.

Зазначимо, що видання вийшло накладом у 200 примірників у видавництві Олександра Гаркуші та містить коротку інформацію про місто Мукачево чотирма мовами, нариси про Мукачівський замок та відомості про найбільш відомих його власників. Матеріал базується на власних дослідженнях автора та дослідженнях багатьох відомих авторів з історії міста та замку, починаючи від раннього середньовіччя до кінця ХІХ століття. Книга ілюстрована старовинними гравюрами та світлинами та розрахована на широке коло читачів.

Книгу-фотоальбом видано за рахунок Програми розвитку культури і мистецтв Мукачівської міської територіальної громади.

Кошторис витрат, пов’язаних із друком видання складає 135 тис. грн.

Частина книг буде передана до бібліотек Мукачівської міської територіальної громади та Мукачівського історичного музею для ознайомлення з історією замку широкого загалу читачів.