Урядом визначено види доходів громадян, за які проведуть компенсацію у разі їх несвоєчасних виплат
Управління соціального захисту населення, опубліковано 15 квітня 2021 року о 14:34

Сьогодні на засіданні Уряду схвалено постанову, якою визначено види грошових доходів, за які, у разі порушення термінів їх виплати, проводиться компенсація.

До таких виплат включено:

• пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
  • соціальні виплати;
  • стипендії;
  • заробітну плату (грошове забезпечення);
  • суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
  • суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Довідково

Зазначеною постановою уточнюються джерела виплати такої компенсації (відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 77-VІІІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” створено Фонд соціального страхування України шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності).