Усиновлення - це найкраща форма влаштування дитини
Служба у справах дітей, опубліковано 04 лютого 2022 року о 10:57

Усиновлення, з погляду захисту прав та інтересів дитини, - це найкраща форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і пріоритетний напрямок роботи служби у справах дітей.

Внаслідок проведених службою заходів упродовж 2021 року усиновлено 6 дітей, які залишились без піклування батьків, перебували на обліку служби і мали підстави для усиновлення. Ці діти, за рішенням суду, попали у сім’ї  громадян України на правах синів і дочок. Крім того, три родини мешканців Мукачівської територіальної громади, які перебували на обліку служби як кандидати в усиновлювачі, стали батьками ще двом дівчаткам та хлопчику.

Наразі з початку поточного року набули законної сили два рішення Мукачівського міськрайонного суду про усиновлення трьох дітей та повнолітньої особи, позбавлених батьківського піклування. Батьками для них стали дві подружні пари мешканців міста. Ще дві сім’ї, які є кандидатами в усиновлювачі, знайшли бажаних дітей і звернулись із заявами про їх усиновлення, внаслідок якого одна з родин стане багатодітною.

На даний час на обліку служби у справах дітей перебуває 6 кандидатів в усиновлювачі і 80 дітей, які можуть бути усиновлені. На території Мукачівської міської територіальної громади проживає 58 сімей усиновлювачів, які виховали і виховують 72 усиновлених дітей.