Увага, підтримка органічного землеробства!
Відділ економіки, опубліковано 19 липня 2021 року о 07:51

Повідомляємо, що відповідно до Порядку використання коштів, передбачених в обласному бюджеті згідно з програмою розвитку та підтримки рослинництва в області на 2021-2025 роки, підтримка спрямовується на розвиток органічного землеробства.

Суб’єктам господарювання, зареєстрованим на території області, що провадять органічну діяльність, бюджетні кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених в обласному бюджеті на поточний рік, для часткового відшкодування (без урахування ПДВ) до 50 відсотків вартості витрат, пов’язаних із сертифікацією органічних продуктів.

Прийом заяв закінчується 1 листопада. Засідання обласної комісії проводиться не пізніше 15 листопада.

Суб’єкти господарювання подають обласній комісії із надання фінансової підтримки за „Програмою розвитку та підтримки галузі рослинництва в області на 2021-2025 роки”, що створюється розпорядженням голови облдержадміністрації (розробник - департамент агропромислового розвитку) такі документи:

• заявку на отримання бюджетних коштів встановленого зразка;
  • довідку про відкриття поточного рахунка видану банком;
  • письмове зобов’язання щодо повернення до обласного бюджету в місячний строк бюджетних коштів у разі встановлення контролюючими органами факту ïx незаконного одержання та/або нецільового використання;
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань;
  • засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання копії документів, що посвідчують право власності та/або користування земельною ділянкою;
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій aбo електронній формі;
  • засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію договору (контракту) між суб’єктом господарювання та відповідним сертифікаційним органом на проведення робіт із підтвердження відповідності виробництва органічної продукції;
  • копії первинних бухгалтерських документів, які підтверджують оплату та факт одержання послуг із сертифікації (платіжне доручення, накладна, акт виконаних робіт aбo послуг);
  • засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію сертифіката оператора органічного ринку;
  • засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію підсумкової оцінки щорічної інспекції органу сертифікації на предмет підтвердження сертифікації суб’єкта господарювання.

На підставі поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку документів, департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, організовує проведення засідання обласної комісії із надання фінансової підтримки за „Програмою розвитку та підтримки галузі рослинництва в області на 2021-2025 роки”, яка визначає обсяг часткового відшкодування для кожного суб’єкта господарювання пов’язаних із сертифікацією органічних продуктів.

Звертаємо увагу, що документи подаються до Департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА за адресою м. Ужгород, пл. Народна, 4 (2 поверх, 226 каб.), відділ рослинництва, землеробства, продовольства та механізації сільського господарства, тел. 63-02-40, 63-05-19.