Гаряча лінія міста
(03131) 3-44-00
Меню
УВАГА! Рибалити небезпечно!
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, опубліковано 22 червня 2021 року о 10:26

Літо, канікули, відпустки, а це означає – вихідні на природі. Чимало закарпатців та гостей нашого  краю полюбляють проводити вільний час з вудочкою на ставку чи на березі річки. Проте навіть на риболовлі нас може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто в районі водойм знаходяться повітряні лінії електропередач. 

Тому ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує всім: з вудками із вуглепластику небезпечно рибалити поблизу ліній електропередач!  Сучасні вудки виробляють із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електроструму. Підвищена вологість поблизу водоймищ створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії, а дотик до дротів неминуче призведе до смертельної травми. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ліній електропередач, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд з ЛЕП. Подібні нещасні випадки стаються винятково через необачність, а часом і через елементарну безвідповідальність. Саме тому ПрАТ «Закарпаттяобленерго» вкотре нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» визначені умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Цими правилами визначені охоронні зони електричних мереж.

НАГОЛОШУЄМО: у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв риболовля забороняється! 

Адже відстань від натягнутих дротів повітряних високовольтних ліній до землі складає 7 метрів (в межах населених пунктів) та 6 метрів за їх межами у важкодоступних містах, тоді як довжина вудочок може сягати від 4 до 10 метрів, отож вони з лишком перевищують цю відстань. Тому людина навіть не підозрює, що добре розмахнувшись, дістати до повітряної лінії набагато простіше, ніж вона собі це уявляє. 

Не варто забувати і про те, що не обов’язково доторкатися до струмопровідних частин, щоб отримати смертельний удар. Завдяки високій різниці потенціалів електричний струм може «пробити» повітряний проміжок довжиною до декількох десятків сантиметрів. А при підвищеній вологості повітря цей проміжок  збільшується і, як наслідок, небезпека ураження електричним струмом зростає. Саме тому навіть при переміщеннях під ПЛ смертельно небезпечно підіймати вудилища,  нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі. 

Якщо ваша дитина зібралась на риболовлю, поясніть їй прості правила електробезпеки, небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ліній електропередачі). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщуються знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом. «Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» - це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може привести до смертельних наслідків. 

Також смертельно небезпечною може бути риболовля в грозу, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди, та притягувати удар блискавки. 

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх мешканців з проханням бути уважними на відпочинку під час риболовлі та дотримуватися простих правил:

 • На риболовлі будьте уважними самі, та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП!
 • Уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередач!
 • Дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач!

Будьте обережні! Бережіть своє життя та життя своїх ближніх! Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux