УЗД очей та особливості діагностики
Міська рада, опубліковано 07 вересня 2022 року о 14:03

УЗД очей –  діагностична процедура, яка дає можливість візуально оцінити структури ока та оточуючих його тканин (кришталик, сітківка, очні м'язи і т.д.)

Що можна побачити за допомогою УЗД ока?

• Визначення розмірів, форми і положення кришталика – головного елемента оптичної системи. Це може знадобитися в діагностиці типів аметропії (короткозорості, далекозорості, астигматизму, анизометропии). Також ультразвукове дослідження очного яблука нерідко призначають при підготовці до операції по заміні кришталика. До речі, саме УЗД часто допомагає запідозрити катаракту.
  • Вимірювання розмірів ока в сагітальній, вертикальній і горизонтальній осях. Буває, що проблеми в кришталику відсутні, але пацієнт скаржиться на поганий зір. Тоді доводиться шукати проблему в співвідношенні розмірів очного яблука, адже це також впливає на роботу оптичної системи.
  • У разі травми за допомогою УЗ-хвиль можна визначити наявність в тканинах чужорідного тіла – дізнатися його локалізацію, розміри, форму і траєкторію входження. На відміну від рентгенографії, сонографія дозволяє відшукати будь-який об’єкт з високою щільністю, а не тільки металеву стружку або окалину.
  • Діагностика запальних захворювань очей, таких як гордеолум (в народі – ячмінь), передні і задні увеїти, халязион, іридоцикліт, дакріоцистит і інші.
  • Підозра на новоутворення в області орбіти. Симптоми – болі в очному яблуці, односторонній екзофтальм, різке погіршення зору, деформації очного яблука, поява видимих утворень.
  • Діагностика рідкісних патологій в офтальмології – аутоімунних, генетичних, специфічних інфекційних захворювань.
  • Контроль ефективності терапевтичного, фізіотерапевтичного або хірургічного лікування, реабілітації після втручання, випробування експериментальних методик і препаратів.

Це лише частина спектра можливих застосувань методики. Кваліфікований фахівець за допомогою УЗД зможе виявити патологію окорухових м’язів, зорового нерва, сітківки, вен очного дна при діабеті та інших хворобах. Більшість пацієнтів цінують цю технологію за відсутність хворобливих і дискомфортних відчуттів і неінвазивність. Лікарі, в свою чергу, відзначають високу інформативність, швидкість і повну безпеку процедури.

УЗД ока у Діагностичному центрі проводить Міщенко Марина Василівна - лікар ультразвукової діагностики. За наявності електронного направлення обстеження є абсолютно.

м. Мукачево, вул.Грушевського, 29 (Діагностичний центр лікарні)

вул.А. Новака (колишня Пирогова), 8-13 (стаціонарні відділення)

callcentr: