В Мукачеві з громадськістю обговорили будівництво сміттєпереробного заводу та дата-центру, які планують звести за підтримки закордонного інвестора
Міська рада, опубліковано 18 грудня 2020 року о 14:10

За підтримки закордонних інвесторів в Мукачеві хочуть звести «Екотехпарк», аналогів якому немає в Україні. Ініціаторами потужного інвестиційного проєкту є ТОВ «Євро Континет», на приватній території якого й планується звести об’єкти. Земельна ділянка площею близько 3 га. знаходиться у промисловій зоні на околиці міста по вулиці Крилова й розташована за більше ніж 500 метрів від житлових забудов. Проєкт реалізовуватимуть за фінансової підтримки німецьких партнерів «INSIL Deutschland UG» та «Incrematec» . Його вартість понад 75 млн. євро. Чи екологічно безпечним є будівництво заводу, як він функціонувати та що це дасть для місцевої громади, - сьогодні жителі Мукачівської територіальної громади разом з місцевою владою та ініціаторами проєкту обговорили в Центрі громадськості та національних культур. За словами представника компанії «INSIL Deutschland UG» Олександра Приходько сміття не спалюватимуть, а перероблятимуть методом замкнутого циклу - технологія переробки сертифікована в Європі й безпечна для екології. За рік на заводі зможуть переробляти до 100 000 тонн сміття, з якого вироблятимуть тепло та енергію. У виробництві застосовуватимуть сучасні німецькі технології переробки, за годину вироблятимуть до 15 МВт електроенергії та до 24 МВт теплової енергії. За словами Мукачівського міського голови, найперше це вирішить одну з найбільших екологічних проблем - накопичення твердих побутових відходів. З кожним роком запаси місцевого полігону вичерпуються, за рахунок переробки сміття очистити діюче сміттєзвалище зможуть протягом 5 років. Крім того, це ще й економія грошей місцевого бюджету на рекультивації полігону. По друге , будівництво потужного дата-центру - одного з найбільших у Східній Європі це залучення потужних інвестицій у розвиток Мукачівської територіальної громади, створення сприятливого бізнес-клімату та розвиток централізованого розподілу енергетичних ресурсів. За словами директора ТОВ «Євро Континент» щороку до місцевого бюджету надходитиме близько 4 млн. євро.