В Україні діє соціальний проект «Прихисток»
Міська рада, опубліковано 30 березня 2022 року о 10:46

Здійснення прямої військової агресії росії проти України призвело до руйнації цивільної інфраструктури, помешкань, загибелі українських громадян. Більшість тих, чиї домівки знаходились на лінії зіткнення та окупації загарбників, опинилися в скрутному становищі та вимушені були покинути рідні місця.

Станом на сьогодні в нашій країні нараховується понад 10 мільйонів громадян, які стали вимушеними переселенцями. В таких умовах закликаємо громадян України допомагати та підтримувати один одного.

З метою об’єднання спільних зусиль у забезпеченні наших громадян безпечним прихистком діє соціальний проект «Прихисток», який здійснюється під патронатом Президента України Володимира Зеленського. Це проект по розміщенню українців, які вимушені переїхати із зон бойових дій.

Сотні тисяч наших громадян змушені покинути свій дім, рятуючись від російських бомб та ракет. Проект має на меті заохотити українців поділитися своїм житлом та затишком і прихистити усіх внутрішньо переміщених співгромадян, які постраждали від дій путінського режиму в Україні.

Власники житла, які допоможуть безкоштовно українцям з проживанням, зможуть отримати компенсацію від держави в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію необхідно:

• подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт prykhystok.gov.ua про готовність прийняти у себе переселенців;
  • при поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС;
  • до 5-го числа місяця кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та кількість переселенців що у них проживали;
  • отримати компенсацію.

Закликаємо українців, які мешкають у більш безпечних регіонах країни, об’єднатися, підтримати співгромадян у ці нелегкі для країни часи. Разом переможемо!