Верховна Рада України прийняла законопроект щодо формування та реалізації державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури
Секретаріат ради, опубліковано 07 вересня 2022 року о 17:08

Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо формування та реалізації державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури.

Законопроект розроблено з метою належного забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері критичної інфраструктури.

У зв’язку з цим пропонується внести зміни до статей 5, 13, 16 пункту 5 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про критичну інфраструктуру», якими передбачається виключити норми щодо необхідності створення уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури України, а також до Закону України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України» в частині доповнення статей 2, 3, 7, 14 повноваженнями щодо формування та реалізації державної політики у сфері критичної інфраструктури та виконання Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі - ДССЗЗІ) функцій уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури України.

Реалізація проекту Закону дозволить без створення нового центрального органу виконавчої влади забезпечити формування та реалізацію державної політики у сфері критичної інфраструктури та виконання функцій уповноваженого органу з питань захисту критичної інфраструктури України Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України.