Виконавчим комітетом затверджено Положення про порядок оплати та надання пільг по оплаті за навчання в початкових мистецьких школах Мукачівської міської ТГ у новій редакції
Управління освіти, культури, молоді та спорту, опубліковано 25 травня 2021 року о 13:38

Сьогодні під час чергового засідання виконавчого комітету Мукачівської міської ради прийнято рішення «Про затвердження Положення про порядок оплати та надання пільг по оплаті за навчання в початкових мистецьких школах Мукачівської міської територіальної громади (нова редакція)».

Рішення прийнято з метою упорядкування батьківської плати за навчання у початкових мистецьких школах Мукачівської міської територіальної громади та відповідно до подань керівників мистецьких навчальних закладів.

Згідно з рішенням, розмір батьківської плати за навчання на всіх видами мистецтва збільшено на 80,00 грн.

Останнє збільшення батьківської плати здійснювалося у 2018 році.

Максимальна плата за навчання 400,00 грн., мінімальна 210,00 грн.

Зазначимо, що востаннє збільшення батьківської плати здійснювалося у 2018 році, наразі максимальна плата за навчання на місяць становитиме 400,00 грн., мінімальна - 210,00 грн.

• 400,00 грн. - фортепіано, гітара, вокал, хореографія
  • 400,00 грн. - саксофон
  • 290,00 грн. - баян, акордеон
  • 280,00 грн. - скрипка, ксилофон, кларнет, флейта, сопілка
  • 260,00 грн. - труба, мідні духові, ударні, тромбон, тенор, баритон, альт, валторна бас
  • 210,00 грн. - віолончель
  • 330,00 грн. - музичний театр
  • 330,00 грн. - образотворче мистецтво
  • 380,00 грн.- хоровий відділ і спеціальне фортепіано
  • 330,00 грн. - хоровий відділ і загальне фортепіано
  • 280,00 грн. - хоровий відділ.

Згідно з положенням, окремим категоріям дітей також встановлені пільги за навчання (за наявності посвідчень та довідок встановленого зразка), а саме:

100% звільнення від плати за навчання таких категорій дітей як

• діти-інваліди;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з багатодітних сімей;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти, батьки яких брали безпосередню участь в АТО та мають статус учасника бойових дій;
  • діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення бойових дій чи збройних конфліктів;
  • діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, сім'ї яких внаслідок складних життєвих обставин не мають змоги сплачувати за навчання; діти, які отримують стипендію Мукачівської міської ради у галузі культури на відповідний навчальний рік (при цьому 100% звільнення від оплати здійснюється з того виду мистецтва, за який призначена стипендія) (пільга нараховується після затвердженого списку стипендіатів Мукачівської міської ради).

50% звільнення від оплати за навчання стосується:

• дітей, батьки яких постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.
  • діти, які здобувають початкову мистецьку освіту у сільській місцевості Мукачівської міської територіальної громади.

Також положенням визначено що:

• при навчанні у мистецькій школі двох і більше учнів з однієї сім'ї батьківська плата становить: за першого учня 100%; за інших 50% (при цьому 100% коштів вноситься за навчання з того виду мистецтва, де встановлена більша плата);
  • у разі хвороби учня протягом двох місяців і більше, при наявності документів з лікувального закладу та заяви батьків, за перший місяць хвороби оплачується 100%, за наступні – 50%.
  • при наявності медичної довідки про звільнення дитини від фізичного навантаження протягом одного або більше місяців батьківська плата за даний період встановлюється у розмірі 50% від встановленої вартості за навчання на відділенні.