Вирішення важливої проблеми щодо діяльності у сфері приймання та захоронення відходів на території Мукачівської міської територіальної громади
Управління міського господарства, опубліковано 09 червня 2021 року о 17:04

Захоронення твердих побутових відходів на території Мукачівської міської територіальної громади проводиться

Мукачівським комунальним підприємством «Чисте місто» на полігоні твердих побутових відходів в м. Мукачево.

Постачання електроенергії на полігоні твердих побутових відходів здійснювалося через лінії електомереж, які знаходяться у віданні Західного центру радіотехнічного спостереження згідно договору про спільне використання технологічних електричних мереж укладений між ПрАТ «Закарпаттяобленерго» та Західним центром радіотехнічного спостереження.

Зокрема, з січня 2021 року договір на постачання електричної енергії укладено між Національним центром управління та випробування космічних засобів і ПрАТ «Закарпаттяобленерго», що і стало причиною припинення постачання електричної енергії на полігоні, що стало важливою проблемою щодо його діяльності.

Відсутність електропостачання могло призвести до виникнення непередбачуваних обставин особливо за складних метереологічних умов. Без електроенергії було неможливим зважування відходів, обслуговування сміттєвозів, крім того персонал не мав ніякої можливості здійснювати елементарні санітарно-гігієнічні та інші заходи (підкачування води, освітлення приміщень, території в нічний час).

Тому, оскільки полігон вагомо впливає на зменшення впливу відходів на довкілля, покращення санітарного стану громади та покращення умов проживання мешканців було прийнято рішення встановити на полігоні твердих побутових відходів незалежну сонячну установку для забезпечення його електроенергією.