Як допомогти дитині впоратися з тривогами: поради від МОЗ
Управління освіти, культури, молоді та спорту, опубліковано 02 березня 2022 року о 13:50

Яким чином можна допомогти дитині впоратися з тривогами, викликаними воєнними діями в Україні.

Війна, вибухи, перебування у підвалах чи бомбосховищах – все це надзвичайно тривожно для дорослих, що вже говорити про дітей. Фахівці МОЗ надали батькам та іншим дорослим, які наразі відповідають за безпеку дітей, прості та дієві поради, як допомогти дитячій психіці впоратися з тривогами у ці непрості часи.

Отже, психологи радять:

• Не замовчуйте емоції та переживання: говоріть з дитиною, запитуйте, що вона відчуває, чому їй тривожно.
  • Поясніть, що боятися – це нормально.
  • Намагайтеся максимум часу бути поруч з дитиною, вона повинна відчути вашу підтримку.
  • Разом з дітьми обговоріть план дій (звісно, це не стосується зовсім маленьких дітей, які взагалі не розуміють, що відбувається).
  • Поясніть, що наразі дуже важливо дотримуватися рекомендацій батьків.
  • Зробіть щось разом: почитайте книгу, приготуйте їжу, помалюйте. Через спільні заняття дитина відчуває підтримку.
  • Намагайтеся зберігати самоконтроль, адже ваша паніка передається і дитині.