Якщо кривдник живе поруч…
Управління соціального захисту населення, опубліковано 12 травня 2021 року о 15:17

У реаліях сучасного суспільства проблема насильства не оминула багатьох сімей. За підсумками чотирьох місяців до управління соціального захисту населення Мукачівської міської ради надійшло 61 повідомлення про факти вчинення насильства в 54 сім’ях Мукачівської територіальної громади. 4 випадки фізичного та 57 випадків психологічного насильства. Закон передбачає можливість відокремлення кривдника від жертви, однак, у більшості випадків постраждала (ий) і далі продовжують проживати спільно. Кривдники нерідко цим користуються, а жертви і далі терплять насильство, яке принижує честь та гідність людини. У зв’язку з чим, 11.05.2021 року в рамках взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству сектором соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді управління соціального захисту населення спільно зі старостами Залужанського, Доробратівського та Завидівського старостинських округів було проведено чергові візити у сім’ї потерпілих та кривдників.

Наголошуємо, що «Домашнє насильство» - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Домашнє насильство в широкому розумінні як вид правопорушення вважається в Україні кримінальним злочином і домашні тирани можуть опинитися за ґратами.