Загальнонаціональна хвилина мовчання
Міська рада, опубліковано 06 лютого 2023 року о 09:00

Бойовий медик Андрій Ганкевич, позивний Хенк, загинув 5 липня 2022 року у бою з російськими окупантами на Харківщині. Захиснику було 45 років.

Андрій народився у місті Самбір Львівської області. Закінчив Національний лісотехнічний університет. Був членом Національної скаутської організації України "Пласт", співзасновник 61-го куреня юнаків імені О. Тисовського. Під час підготовки до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року працював у ДП "Дирекція з капітального будівництва і реконструкції Міжнародного аеропорту "Донецьк". Був нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України за особистий внесок у підготовку об’єктів інфраструктури до фінальної частини чемпіонату. У 2014 році виконував обов’язки директора аеропорту. Засновник і директор товариства з обмеженою відповідальністю "Інжиніринг і проектування". Любив волейбол та подорожі.

Із початком повномасштабного вторгнення Андрій став на захист України від російських окупантів. Його словами були: "Хто, як не я". Служив у лавах 125-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних сил України. Був бойовим медиком.

"Моє серце померло разом із тобою... Я знаю, ти зараз в раю... бо в пеклі ти вже побував.

Не знаю, як житиму далі... але обіцяю Тобі, що буду сильною... якою ти завжди вважав мене, заради Тебе і наших дітей... Біль вище неба...", – написала дружина Оксана.

Посмертно солдат Ганкевич нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Поховали захисника на Личаківському кладовищі у Львові. Вдома на Андрія чекали дружина і четверо дітей.