Загальнонаціональна хвилина мовчання
Міська рада, опубліковано 20 лютого 2023 року о 09:02

Білоруський доброволець Костянтин Дюбайло загинув 23 квітня 2022 року на Донеччині. Йому було 34 роки, він воював за Україну від початку війни та мріяв про українське громадянство.

Костянтин народився у м. Могильов, Республіка Білорусь. У 2014-му році пішов воювати за Україну у лавах «Правого Сектору». Пізніше приєднався до 54-ї окремої механізованої бригади. Брав участь у запеклих боях на Світлодарській дузі у 2016 році. Потім перевівся до 46-го окремого штурмового батальйону «Донбас». Мав кілька позивних: Білорус, Драник, Фенікс.

За словами побратимів, Білорус був дуже креативним до різних форм ведення війни, нічого не боявся, всіх підбадьорював та часто жартував. Іноді розповідав про своє дитинство, що виріс у родині військових.

Він також говорив, що воює не лише за Україну, а й за зменшення впливу Росії у світі, зокрема, у його рідній Білорусі. Мріяв про українське громадянство, але цей процес весь час гальмувався. Кілька разів він йшов з армії, але потім все одно повертався. На Луганщині Фенікс зустрів майбутню дружину. Вони разом жили у Кривому Розі на Дніпропетровщині.

«Він мріяв про українське громадянство і бачив своє майбутнє тільки в Україні. Женився врешті. На українці. 152. Без шансів. Фенікс. Дранік. Білорус. Хлопче, царюй у Вальгаллі, сміши там Відьму та всіх наших. Ти був класним хлопцем, щирим другом та безстрашним воїном», – написала про загибель побратима Тетяна Чудновець.

Поховали Костянтина у Кривому Розі. У нього залишилася дружина.