Загальнонаціональна хвилина мовчання
Міська рада, опубліковано 21 лютого 2023 року о 09:03

Захисник Маріуполя Владислав Лісняк, позивний Ітачі, загинув 13 березня 2022 року під час оборони міста від російських окупантів. Боєць прикривав відхід свого підрозділу. Потрапив під мінометний обстріл та отримав смертельні поранення. Воїну було 26 років.

Владислав народився у селі Орлівщина Дніпропетровської області. У 2020-му вступив до Запорізького національного університету, але не встиг завершити навчання. У вільний час грав у місцевій футбольній команді на позиції воротаря. Любив рибалити.

У 2013-2018 роках проходив службу в Національній гвардії України (військова частина 3036). Брав участь у бойових діях на Донбасі. Був нагороджений відзнакою Президента України та нагрудним знаком «Ветеран війни».

«Цілеспрямований, мужній, надійний, сміливий, вміло керував підрозділом» – так характеризують сержанта Владислава Лісняка його побратими.

Посмертно сержант Лісняк нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

У Владислава залишилися батьки, дві сестри і брат.

У 2020 році приєднався до спецпризначенців Національної гвардії України, став головним сержантом взводу. З перших днів повномасштабної війни обороняв Маріуполь.