Загальнонаціональна хвилина мовчання
Міська рада, опубліковано 25 лютого 2023 року о 10:53

Старший сержант Василь Пирогов, позивний Амур, загинув 13 червня 2022 року під час артилерійського обстрілу в районі села Мазанівка на Донеччині. Захиснику було 33 роки.

Василь народився у селі Іванківці на Вінниччині. Ще у дитинстві з родиною переїхав до міста Козятин тієї ж області. У 2005 році закінчив Козятинську школу №5 та вступив до Козятинського вищого професійного залізничного училища. Здобув фах майстра колійних робіт. У 18 років пішов на строкову військову службу, служив мінометником на Житомирщині. Після служби в армії працював близько 10 років у цеху Козятинського м'ясокомбінату. Потім поїхав працювати за кордон.

У січні 2022 року Василь повернувся додому, а 28 лютого мав їхати знову. Однак 24 лютого 2022 почалася повномасштабна війна. Василь одразу пішов до військкомату, приєднався до 120-го батальйону 173-ї окремої бригади територіальної оборони. Був головним сержантом мінометної батареї.

«Я рідна сестра найкращого брата в світі. Маючи на руках квиток за кордон, він пішов до військкомату і записався добровольцем. Він мріяв після закінчення війни обов'язково відвезти батьків на відпочинок до Єгипту, але доля не дала цього зробити. Ми всі пишиємось тобою, Наш Герой. В мирному житті він був доброю та щирою людиною, найкращим сином для батьків, найкращим братом для нас, і турботливим та люблячим батьком для своєї доньки» – розповіла сестра Катерина.

«Він був правдивим і надто охайним. Він був хлопцем, потім чоловіком, а у нього був порядок у всьому кращий, ніж у деяких жінок. Був дуже дружелюбним, любив правду, яка вона є. Вася не цурався ніякої важкої чи чорнової роботи. Хотів мати достойну зарплату, тільки хотів її заробляти чесно» – розповіла мама Наталія.

Старший сержант Пирогов посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. На честь Василя Пирогова назвали провулок в місті Козятині, на якому він прожив своє коротке життя.

Поховали захисника у рідному селі. У Василя залишилися батьки, сестри: Ольга і Катерина та донечка Даринка.