ЗАКЛИКАЄМО ВСІХ: НЕ СПАЛЮЙТЕ ОПАЛЕ ЛИСТЯ!

Осінь у розпалі, а разом з нею і польові роботи, прибирання городів і садів. Тому вкотре нагадуємо всім, що спалювати суху траву і листя – це приносити велику шкоду довкіллю і нам усім.

На жаль, звичка спалювати органічне сміття глибоко вкорінилася у свідомості людей і відійти від неї не так легко. Та перш ніж піднести сірник до купи сухого листя, варто згадати про ту шкоду рослинному і тваринному світу, ґрунтам та здоров’ю людей, яку принесе дим і пил після згорання.

В Україні триває друга хвиля просвітницької кампанії соціального проекту «Нам цим дихати». Згідно з попередніми даними реклама, доступна інформація на радіо, телебаченні, тематичний відеоконтент таки мають ефект. Серед опитаних мешканців міст і сіл у віці від 14 до 65 років, 69% опитаних знають про альтернативні методи утилізації сухого листя, трави та бур’яну, 42% «паліїв» перестали палити траву та бур’ян після побаченої реклами, 82% вважають спалення сухостою суспільно важливою проблемою.

З початку року закарпатські рятувальники зафіксували 855 пожеж в екосистемах, з них у вересні – 25, у жовтні – 16. Польові роботи ще тривають, тому кінцеві підрахунки робити ще зарано, однак вже відомо, що цьогоріч закарпатці стали трохи свідомішими і пожеж від спалювання сухостою фіксують значно менше.

Чимало дбайливих господарів використовують простий спосіб боротьби із опалим листям і сухою травою: компостують його та отримують органічне добриво.

ЗАКЛИКАЄМО ВСІХ: Не спалюйте опале листя, адже є екологічна альтернатива. Розповідайте про негативні наслідки від такого спалювання своїм сусідам та друзям.

Також просимо всіх: не будьте байдужими! В разі виявлення несвідомих “паліїв”, телефонуйте до чергового управління муніципальної інспекції за номером: 099-123-29-30.

Збережемо наше довкілля і своє здоров’я разом!